Movies.mk
 
|

Погледнете го „Paperman“, краток филм од Дизни

Ако сте пораснале со Дизниевите анимирани филмови, овој сигурно ќе ви се допадне! Уживајте прочитај повеќе.

Погледнете го "Online Now"

Краток филм за влијанието на социјалните медиуми го променија начинот на кој комуницираме прочитај повеќе.

Потрошил 2 години за да го направи Wall-E!

Мајк Сена, по 2 години работа успеал да го направи Wall-E, роботот од истоимениот анимиран филм на Пиксар од 2008 година прочитај повеќе.

„Бетмен: издигнувањето на темниот витез“ го освои светот!

Овој филм е прогласен за еден од десетте најомилени филмови на сите времиња, според корисниците на IMDB прочитај повеќе.

Препорачани Филмови

Екранизација на настанот од 1980 година кога ЦИА извршува тајна операција за спасување на 6 Американци - дипломати во Иран, додека таму има протести и немири.

Во IX век во Франција, Жан Валжан бега од робијашка казна и во годините што следат ќе биде прогонуван од воениот службеник, Жаверт.\r\nЖан решава да се грижи за ќерката на работничката Фантина, девојчето Козета. Улогата на нејзин родител ќе им ги смени животите за секогаш

Адам и Идан се заљубуваат уште како тинејџери и покрај тоа што живеат во два света со спротивна гравитација. Во горниот свет живеат богатите, а во долниот сиромашните. 10 години откако ќе ги разделат, Адам оди во горниот свет по потрага по Идан...\r\n

Топ Листи

Рецензии

Најнови Филмови

 Les Miserables 2012

Клетници (Les Miserables) 2012

Upside Down I 2012

Upside Down (I) (2012)

Treto poluvreme 2012

Treto poluvreme (2012)

Brave 2012

Brave (2012)

Ruby Sparks 2012

Ruby Sparks (2012)

Skyfall 2012

Skyfall (2012)

The Tall Man 2012

The Tall Man (2012)

Abraham Lincoln Vampire Hunter 2012

Abraham Lincoln: Vampire Hunter (2012)

Arbitrage 2012

Arbitrage (2012)

Django Unchained 2012

Django Unchained (2012)

Решен да го направи најдобриот фудбалски тим во земјата, Димитри го ангажира германскиот тренер, Рудолф Шпиц. Но во меѓувреме започнува Втората Светска Војна и плановите на Димитри мора да се променат...

После 6 години , двајцата пријатели повторни ќе се сретнат.Овој пат Дедо Мраз е оној што ќе им ја промени судбината.

Со цел сама да зачекори по патека која сама би ја одбрала , принцезата Мерида ќе го доведе целото кралство во тешка ситуација.

Еден писател кој се наоѓа во период кога нема инсипрација , успева да се заљуби на многу невообичаен начин.

Најновото, фантастично изведено издание на Џејмс Бонд - Skyfall

Кога нејзинто дете ќе исчезне , таа ја открива легендата за високиот човек...

Abraham Lincoln , претседателот на Америка кој во 16-ти век открива дека вампирите имаат за цел да ја контролираат државата , решава да ги пречи во нивите намери.

Откако дознава дека неговата жена била блиску до неверство , тој се впушта во многу неморална,опасна и длога ноќ.

Само една мала грешка го менува текот на настаните.

5 пријатели , на суров начин ќе ја откријат вистината која се крие позади колибата која е скиена во шумата.

Со помош на германскиот ловец на награди , Џанго се впушта во потрага на својата сакана.

Девојчето со многу долга, златножолта коса има моќ да лекува и подмладува со неа. Но, токму поради таа особина не и дозволуваат да излегува надвор...

Приказна за авантурата не еден млад човек кој под многу чудни околности ќе мора да се соочи со возрасен бенгалски тигар.

Филмски Вести

Македонија

Последни Коментари

Dzavid Maksuti
Dzavid Maksuti a moze nekoj da kaze kako da pustam film
на 2014-05-06 17:02:18 види го коментарот
Ниче
Ниче Филмот е вистинско уметничко ремек дело (живите фотографии се посебна приказна, музиката ви предизвикува морници, глумата маестрална. посебно Данст, сценариото длабоко и сето заедно сочинува многу повеќе од прост збир) а и рецензијава е прилично добра и покажува дека Златко си направил за себе добро толкување на филмов. За сите меланхолици и склони кон размислување луѓе, филм што не смеат да го пропуштат.
на 2014-03-30 18:16:23 види го коментарот
Dragan Spasovski
Dragan Spasovski kako da go gledame filmot samo trailer mi pokazuva?
на 2014-03-12 01:03:49 види го коментарот
Deni Ym
Deni Ym ima li online da se gledaat filmovive na sajtov ili so e rabota ?
на 2014-01-07 13:43:48 види го коментарот
Saso Trajcevski
Saso Trajcevski kade moze da se pogledne filmov
на 2014-01-06 23:20:42 види го коментарот
Facebook Fan Page
ajax-loader
Ве молиме почекајте ...
Анонимна Најава
Изберете Име:
Изберете Аватар:
strip

Најави се на Movies.mk , и дознај кои се

најдобрите филмови

Се најавувате само еднаш !